top of page
  • Obrázek autoraAdmin

Martheline B vrh


Jelikož narození našich speciálních miminek se blíží, rády bychom daly na vědomí, že hledáme ty nejskvělejší budoucí majitele. Nejzásadnější podmínka je láskyplný, chápající a zodpovědný páníček nebo panička, kteří hledají dalšího člena rodiny a kolie bude jejich spoluparták v životě. S pejskem chtějí sdílet svou domácnost a ne jen vyhrazenou část dne. Pokud budete sportovci nebo nadšení kynologové budeme rády. Chtěly bychom zůstat s novými majiteli v kontaktu a to ne proto, abychom majitele hlídaly a kontrolovaly, ale byly poblíž v případě nouze a rady. Pokud se někdo rozhodně pokračovat v chovu, rády bychom ho tím procesem provedly a nasměrovaly, jakým směrem se u málopočetného plemene ubírat.

Otcem je anglický blue merle pes Breckamore By Design jehož předci pochází z vyhlášených finských linií s příměsí anglické krve, jeho rodokmen je z velké části nepříbuzný na český chov. Na krytí jsme vyjely do Yorkshiru v UK a osobně jsme našeho vyvoleného Harryho a jeho paničku poznaly v jeho rodné chovatelské stanici Breckamore. Harry je velmi vyrovnaný psí muž, přátelský a otevřený k cizím lidem, povahou nebyl nervozní, což zejména já oceňuji, takové kolie mám ráda a takové si je představuji. I přes přítomnost feny nám několikrát svou pozornost věnoval a přišel si pro pohlazení. Má nepřestavitelně úžasnou pevnou stavbu těla, silný hrudník a dlouhý krk, je středního vzrůstu (odhaduji 58 cm, maximálně 59 cm). Je velmi odlišný od současných CZ kolii, které jsou spíše štíhlé a vytáhlé konstituce, slabších koster a často chybí předhrudí, což ale bohatě vynahrazuje jejich výška (zejména u samců často přes 61 cm).

Šťěňátka budou odchována u majitelky fenky Klary v Prazev rodinném domě, nebo na venkově. Zapsána budou pod naší chovatelskou stanicí, ze které pochází matka vrhu. Štěňátka budou mít průkaz původu FCI, budou očipována, minimálně jednou očkována a odčervována v pravidelných intervalech. Socializaci malých kraťásků zajistí spousta dospělých návštěv a dětí majitelky.

Více informací najdete vždy zde

kontakt na majitelku fenky: klara@simecek.org


178 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page